O nás

STRUČNĚ Z HISTORIE

Koncertní a umělecká agentura Fidelio, s. r. o. resp. její předchůdce, Obč. sdružení FIDELIO bylo založeno již v roce 2001 a působíme v současné době zejména v oblasti Jižních Čech (specializujeme se na Český Krumlov), v Praze, v Plzni a dalších městech. Za 17 let (2002-2018), po kterou sdružení a navazující subjekty na trhu působí, jsme uspořádali více než 500 koncertů v mnoha městech České Republiky. Naše koncerty vyposlechlo více než 42 000 posluchačů.

 

POŘÁDÁME KONCERTY pro veřejnost v Praze, Brně, Hradci Králové a Českých Budějovicích:

klasické hudby

swingové a jazzové hudby

filmové a muzikálové hudby

revivaly např. ABBA a Beatles

 

Pro cestovní kanceláře, hotely, městské části a firmy připravíme na zakázku koncerty vynikající úrovně.

Našim klientum již 18. rokem úspešne nabízíme například:

- adventní koncerty

- koncerty při večeři

- koncerty pro uzavrené turistické skupiny

- zajištení koncertů pěveckých sborů

- tématické koncerty

- koncerty při slavnostních príležitostech

- pri podnikových slavnostech


Vzhledem k počtu koncertů a mimořádně kvalitním osobním vztahům k hudebníkům jsme schopni nabídnout vynikající poměr kvality a ceny.
Věríme, že neexistuje požadavek, který bychom nebyly schopni uspokojit.

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, připravíme koncert kdekoliv na území České Republiky.  

 

Ačkoliv jsme se původně specializovali na koncerty varhanní, v současné době nabízíme široké spektrum otevřených koncertů klasické hudby (ať komorní, klavírní nebo varhanní), ale produkujeme i koncerty swingové, folkové (např. skupina Jablkoň) a jazzové.

Spolupracujeme s předními českými umělci (sólisté předních sborů - např. členové České Filharmonie, orchestru Státní Opery Praha, uznávaných komorních souborů, významných sólistů, s předními varhaníky, s ucelenými orchestry - např. Bohemian Symphony Orchestra Prague, Virtuosi Pragenses, Bohemia Symphony Orchestra Prague), stejně jako se zahraničními špičkovými umělci (např. Michael Lewin - klavírista USA, Christina Kluge - sopranistka Německo, Murray McLachlan - klavírista Velká Británie).

Naše koncerty vždy produkujeme v akusticky zajímavých prostorech nádherných sálů, kostelů a jiných vhodných prostor, které nadto nejsou často ani veřejnosti přístupné, takže se zážitek z koncertu snoubí s možností historicko-uměleckého zážitku.

Reference: Hotel Růže*****, Hotel U města Vídně**** (Český Krumlov), Grandhotel Pupp***** (Karlovy Vary), OLYMPUS C&S s. r. o., ČEDOK, a. s., OK-TOURS, a. s., MTA - Agency, PragueInt, s. r. o., PROTRAVEL, s. r. o., Club Tours, Infocentrum Český Krumlov, Informační centrum České Budějovice, Ellite Tour, Passau Tour (GE), Město Mariánské Lázně, Hotel Duo***, Hotel RadissonSAS**** (Praha), Taiwanská obchodní komora, Obec Václavice, Rusko-česká smíšená obchodní komora a mnohé další.

 

NAŠI UMĚLCI

 

Životopisná data některých umělců, kteří u nás vystupují:

Václav Mácha - klavír/cemballo

studoval klavír do svých patnácti let u Jana Tůmy. Poté byl přijat přímo na AMU v Praze do třídy Ivana Moravce. Získal řadu ocenění na domácích i zahraničních soutěžích. Své studium na AMU ukončil v roce 1999. Poté absolvoval ještě postgraduální studium v Hannoveru u prof. K. Kammerlinga. Jeho koncertní činnost pokračovala sólovými koncerty v USA, Španělsku, Německu a Japonsku, jakož i koncerty s předními českými instrumentalisty. S J. Pazderou absolvoval řadu koncertů a nahrávek, mj. nahráli na CD skladby J Suka a D Milhauda a pro rozhlas kompletní dílo F. Schuberta pro housle a klavír. Od roku 2004 je Mácha odborným asistentem na AMU v Praze.

 

Ada Slivanská - housle

je absolventkou konzervatoře v Praze obor housle a kompozice a filosofické fakulty Karlovy university, obor hudební věda. V době studií založila komorní soubor Quartetto con flauto s nímž natočila 3 CD a vystupuje na našich i zahraničních pódiích. Po absolutoriu a ročním působení ve Středočeském symfonickém orchestru Poděbrady byla angažována do Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kde působila do roku 1999. Od roku 1989 se věnuje soustavně manažerské a produkční činnosti. V současné době je vedle činnosti interpretační (komorní a sólová hra, členka orchestru Státní opery Praha, vedla komorní kurzy a účinkovala na Boccheriniho festivalu v Madridu) manažerkou několika sólistů a komorních souborů (mj. Český komorní orchestr, Česká dechová harmonie, dirigent Ondřej Kukal, ad.). Je spoluorganizátorkou mezinárodního hudebního festivalu a kurzů komorní hry "Ameropa" a MHF "Lesní roh - Praha.

 

KLÁROVO KVARTETO

TOM KLÁR (housle) - absolvoval pražskou konzervatoř obor housle ve třídě dr.O. Stejskala a obor dirigování u Prof.F.Vajnara. Byl členem orchestru FISYO,profesorem VHŠ-VN v Roudnici n.L.a členem skupiny primů v orchestru ND v Praze.Zde založil v 80.letech spolu s kolegy z orchestru Klárovo kvarteto. Během let stále aranžuje hudbu různých žánrů,čímž rozšířuje repertoár kvarteta nejen o hudbu klasickou,operní,operetní melodie,ale i o filmové melodie,muzikály, evergreeny a jazzové standardy.

PAVEL HRDA (housle) - absolvent HAMU ze třídy prof.J.Pazdery.Je laureátem soutěžě Beethovenův Hradec a soutěže konzervatoří. Hrál v orchestrech např.Česká Filharmonie,Virtuosi di Praga,Solisti di Praga,Pražský komorní orchestr,Prague String Orchestra. V současné době se věnuje pedagogické činnosti a vystupuje též i solově.

MARTIN SEKYRA (viola) - absovoval pražskou konzervatoř u prof.F.Pospíšila a poté HAMU ve třídě doc.V.Snítila a prof.P.Messiereura. Byl členem orchestru Virtuosi di Praga,se kterým koncertoval na mnoha zahraničních zájezdech.Nyní se věnuje převážně solové a komorní hře.

VÁCLAV FLEISSIG (violoncello ) - absolvent HAMU u doc.St.Apolína,absovoval též mistrovské kursy u prof.W.Pleetha v Bonnu a u prof.M. Kliegelové v Hamburgu. Je členem orchestru FOK a rád hraje komorní hudbu v Klárově kvartetu.

 

Tomáš Kyral - lesní roh

Narodil se v Praze, kde vystudoval konzervatoř i HAMU u prof. Čočka. Od roku 1985 hrál v orchestru Národního divadla, od roku 1993 působil jako první hornista v PKO a od roku 1999 je zaměstnán jako první hornista v orchestru Státní opery Praha. Kromě činnosti orchestrální působí v řadě komorních souborů a vystupuje sólově při koncertech v Čechách i v zahraničí.

 

Jiří Havlík - lesní roh

studoval hru na lesní roh a kompozici na konzervatoři a Akademii múzických umění v Praze. Získal několik ocenění v mezinárodních hudebních soutěžích (mj. Concertino Praga, Pražské jaro, a také zvláštní cenu MKČR za kompozici a interpretaci svého Koncertu pro lesní roh a smyčce). Od roku 1979 je členem České filharmonie. Aktivně se věnuje sólové a komorní hře (mj. v rámci souborů Pražské trio lesních rohů a Česká dechová harmonie), kompozici (z dalších skladeb např. 3 fugy pro 3 lesní rohy a klavír, Mileniana pro hornový oktet, Úrovně pro žestě, klavírní cyklus (Anti) Klavírnosti) dirigování a působí pedagogicky. Je jedním ze tří zakladatelů dnes již mezinárodně renomovaných kurzů hry na lesní roh Hornclass v Novém Strašecí (od 1991). Od roku 1997 spolupořadatel MHF "Lesní roh - Praha" a mezinárodního hudebního festivalu a kurzů komorní hry "Ameropa". Od roku 2003 je vedle Cameraty také stálým dirigentem Bendova komorního orchestru v Ústí nad Labem.

 

Pavla Jahodová - harfa

Po absolutoriu konzervatoře a AMU (prof. Patras a prof. Kodadová) pokračovala ve studiu na letních kursech u proslulé harfistky Suzane Drakeové ve Velké Británii. V současnosti se věnuje sólové hře, komorní hudbě a pedagogické činnosti. Za vynikající interpretaci světové premiéry Sonáty pro harfu od současného českého skladatele Juraje Filase obdržela na světovém harfovém kongresu ve Vídni jednu z hlavních cen. V roce 1987 založila "Venus trio" a z jejího popudu vznikl v roce 1995 soubor "Šarbilach" zabývající se židovskou lidovou hudbou. Koncertovala v koncertních síních nejen v Evropě (Německo, Švýcarsko, Velká Británie ad.), ale i v zámoří (Tchaj-wan, USA). Na 3. žižkovském festivalu společně se zpěvákem Pavlem Vítkem a dalšími hudebníky uvedla premiéru pořadu Muzikál v gala.

 

Quartetto con flauto Soubor byl založen roku 1973 Adou Slivanskou a jejím manželem Václavem, sóloflétnistou orchestru Státní opery Praha. Od počátku byl soubor velmi úspěšný. Zúčastnil se řady soutěží, z nichž si nejvíce cení vítězství v Duškově soutěži Mozartovy nadace v Praze a ocenění laureáta mezinárodní soutěže v Kroměříži. Za dobu své umělecké činnosti dosáhl vysokého renomé. Koncertuje v České republice, ale byl i častým hostem na mezinárodních podiích (opakovaně Belgie, Německo, Španělsko, Holandsko, Polsko, Maďarsko, Dánsko, Velká Británie). V roce 1996 a 1998 podnikl koncertní turné v USA. Soubor natočil řadu snímků pro Český rozhlas a televizi. Dvě rozhlasové nahrávky reprezentovaly Český rozhlas v Paříži na mezinárodním festivalu soudobé tvorby. Repertoár souboru je velmi obsáhlý. I když svým nástrojovým obsazením je mu předurčen hudební materiál období baroka a klasicismu, protipólem je hudba 20. století. Řada skladeb byla souboru napsána a věnována. Interpretační umění je zaznamenáno na třech kompaktních discích ("Czech Classical and Contemporary Music" - Bonton, "Czech Contemporary Music" a Czech Sonata" - Bohemia Music).

 

Václav Slivanský - flétna

Narodil se a studoval v Praze (prof. Jan Hecl a prof. František Čech). Během studií na konzervatoři byl spoluzakladatelem komorního souboru Quartetto con flauto. Po ukončení vzdělání působí v operním orchestru Státní opery Praha na místě prvního flétnisty. Několik let byl členem pedagogického týmu hudebních kurzů Ameropa. Významně se věnuje sólové a komorní hře v různých seskupení, natáčí pro český rozhlas a televizi.

 

Monika Klicperová - cemballo

Narodila se v Českém Těšíně. Studovala na konzervatoři v Praze, klavír u prof. Vladimíra Topinky a cembalo u prof. Jaroslava Přikryla. Již od počátku studia se účastnila řady mezinárodních soutěží. Významných úspěchů dosáhla na mezinárodní soutěži Virtuosi per musica di pianoforte, kde opakovaně získala třetí a druhé ceny. Od ukončení studia se věnuje pedagogické činnosti a doprovází chlapecký sbor Pueri gaudentes a vystupuje i sólově. S klavírním duem nahrávala pro Český rozhlas. Ke spolupráci se souborem Quartetto con flauto byla přizvána na začátku roku 2000.

 

Jana Matějková - violoncello Narodila se v Sušici. Na violoncello začala hrát v šesti letech u profesora Rudolfa Weisse a studovala pod jeho vedením i na konzervatoři v Českých Budějovicích. V 1995 vykonala přijímací zkoušku na AMU v Praze, kde studovala ve třídě Daniela Veise. Zúčastnila se několikrát mezinárodní Heranovy violoncellové soutěže, kde největším jejím úspěchem bylo udělení 2. ceny a zvláštní ceny Bohuslava Martinů. V roce 1993 zvítězila v národní soutěži konzervatoří. V 1998 a 2000 absolvovala stáže komorní a orchestrální hry v japonském městě Toyama. V rámci studia na AMU byla frekventantkou mistrovských kurzů Mstislava Rostropoviče. Vedle komorní hry vystupuje také jako sólistka s významnými komorními orchestry. Natočila řadu nahrávek pro Český rozhlas a televizi. Se souborem Quartetto con flauto spolupracuje od roku 2001.

 

Tereza Večerková - flétna, Michaela Waldhauserová - kytara

vystudovala konzervatoř v Praze ve třídě prof. Jana Riedlbaucha. Již během studia se účastnila národních a mezinárodních soutěží: 1995 - 2. cena v soutěži Concertino Praga 95, 1998 - ocenění za nejlepší sólový výkon na mezinárodní soutěži komorních souborů „Astor Piazzolla" v Itálii, 1999 - 3. cena v kategorii dechových nástrojů a 1. cena v kategorii komorních souborů na mezinárodní soutěži v Londýně.

Od roku 1995 koncertuje s kytaristkou Michaelou Waldhauserovou v duu Musica Graziella. V období 1996 - 2001 hudebně spolupracovala s herci Martou Vančurovou a Ladislavem Mrkvičkou na představení „Jaro, sbohem", které uvádělo pražské divadlo Viola. V letech 1997 - 1999 byla členkou Karlovarského symfonického orchestru, od roku 1999 působí v orchestru Státní opery Praha. V roce 2001 se zúčastnila mezinárodní soutěže Pražské jaro. V roce 2002 vydala první CD „Rosarium", na kterém duo Musica Graziella interpretuje španělskou a argentinskou hudbu 20. století.

 

Pavel Kloub - kytara

je absolventem Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem (v oborech český jazyk a hudební výchova) a pražské Konzervatoře ve hře na kytaru u Jiřího Jirmala. Po studiích se věnoval pedagogické a umělecké činnosti nejprve v severních Čechách (Duo z Jezeří), později v Praze (Musica a tre, Musica per tibia). Profesionálně se zabývá uměleckým školstvím na MŠMT. Vedle koncertní činnosti se systematicky věnuje vyhledávání a úpravám skladeb pro kytaru a různá nástrojová obsazení.

 

 

Christina Kluge (Německo) - soprán

se narodila v Halle an der Saale, kde studovala na tamní Konzervatoři G.F.Händela obory zpěv, kytara a klavír. Sólový zpěv studovala na Vysoké hudební škole F.Mendelssohna - Bartholdyho v Lipsku u komorní pěvkyně prof. Elisabet Breul. Účastnila se také mezinárodních pěveckých seminářů ve Výmaru u prof P.G.Lisiziana. Již jako studentka hostovala v Operním divadle v Lipsku, první angažmá přijala v Městském divadle Cottbuse, po přesídlení do Čech následují angažmá a pohostinská vystoupení ve Státní opeře Praha, v Hudebním divadle v Karlíně, v Národním divadle v Brně, v Komorní opeře v Praze, ve Státním divadle v Ústí nad Labem aj., kde ztvárnila role Violetty ve Verdiho opeře La traviata, Liu v Pucciniho opeře Turandot, Zuzanku v Mozartově Figarově svatbě, Marzelinu v Beethovenově Fideliu, Terinku z Dvořákovy opery Jakobín a další, ale i Adélu ze Straussova Netopýra, či Arsenu z Cikánského barona. S Arsenou hostovala v r.1998 v Izraeli (Tel Aviv, Jerusalem aj.). Rozsáhlá je její koncertní činnost v oblasti písňové i oratorní. Je často zvána ke spolupráci na různých festivalech (Dvořákův festival Příbram, Mezinárodní festival melodramů Praha, Festivaly duchovní hudby atd.) Rozhlasové, televizní a CD nahrávky (naposledy natočila v r.2002 CD s významným českým varhaníkem prof.Jaroslavem Vodrážkou). Úzce spolupracuje s uměleckými agenturami v České republice i v Evropě.

 

Jaroslav Mrázek - tenor

studoval sólový zpěv na Konzervatoři a AMU v Praze. Absolvoval mezinárodní pěvecké semináře ve Výmaru u prof. P.G.Lisiziana (Německo) a v Accademia musicale Chiggiana Siena (Itálie) u maestra E.Campogalianiho. Angažován byl ve Slezském divadle v Opavě, v Krušnohorském divadle v Teplicích, v Městském divadle v Magdeburgu (Německo), ve Státním divadle v Brně, v Komorní opeře Praha, pohostinsky zpíval mimo jiné v Národním divadle v Praze, v Operním divadle v Lipsku (Německo). Koncertně zpíval v mnoha významných sálech české republiky i v zahraničí, především s písňovým repertoárem. Několikrát byl oceněn udělením prémie Českého hudebního fondu za provádění a za propagaci soudobé české písňové tvorby doma i v zahraničí. Nahrávky v ČRo, ČT, na gramofonových deskách a CD. Od roku 1997 je také pedagogem sólového zpěvu na gymnáziu s hudebním zaměřením Jana Nerudy v Praze. Často je zván jako hostující profesor zpěvu na různých mezinárodních hudebních festivalech, naposledy v Polsku.

Komorní soubor MELODIE vznikl v roce 1970 při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Soubor ve své interpretační činnosti navázal především na odkaz salonních orchestrů a souborů, jejichž éra kulminovala na počátku 20.století. Koncerty salonních těles vždy nabízely velice širokou škálu hudebních stylů a žánrů a dokázaly tak propojit tzv. hudbu vážnou s hudbou taneční či lidovou. Komorní soubor MELODIE v posledních letech vystupuje standardně v pětičlenném obsazení.

 

MELODIE Zakladatelem souboru a jeho uměleckým vedoucím je houslista prof. František Kobylák, žák profesora pražské konzervatoře K.Schnebergera. Po studiích na Vysoké škole pedagogické a Pedagogické fakultě UK působil jako středoškolský a později i vysokoškolský profesor na Pedagogické fakultě UK. Jeho souborem prošla nejenom řada posluchačů i pedagogů fakulty, ale též hudebníci, kteří se uplatnili ve špičkových profesionálních tělesech (Národní divadlo, Česká filharmonie aj.).

 

Houslistka Jana Perglová vystudovala pražskou konzervatoř ve třídě prof.Voldánové a vedle různých hudebních aktivit se zabývala především pedagogickou činností. V současnosti působí v Českém rozhlase v oddělení hudební kartotéky a věnuje se též hudební a zvukové režii.

 

Violoncellista Václav Vomáčka absolvoval Hudební fakultu AMU ve třídě prof. M.Sádla. Dvanáct let působil v České filharmonii, po revoluci v r.1989 se aktivně zapojil do veřejného i politického života a byl zvolen starostou Městské části Praha 8. V roce 1998 se však vrátil zpět ke své původní profesi, v současnosti je mj. uměleckým vedoucím Pražského salonního orchestru, kde se uplatňuje i jako dirigent a zpěvák.

 

Klavíristka Růžena Hašková je absolventkou Filosofické fakulty UK, hru na klavír studovala u prof. M.Kadlecové. Vedle dlouholetého působení v Komorním souboru Melodie vyučovala hudební výchovu a hru na klavír na různých typech středních škol a rovněž i na Pedagogické fakultě UK. Pedagogickou činnost vykonává i v současnosti.

 

 

Sopranistka Ivana Ježková studovala soukromě zpěv u profesorek pražské konzervatoře M.Müllerové a L.Hynkové. Je velice všestrannou zpěvačkou, jako sólistka Pražského salonního orchestru se vedle klasické hudby věnuje i jazzové a taneční hudbě a působí rovněž i ve vlastní folkové skupině.

 

Bohemian Symphony Orchestra Prague:

byl založen v Praze jeho současným ředitelem Martinem Šandou. Vysoká profesionální úroveň všech hráčů orchestru je zárukou vynikající zvukové kvality, dokonalé plasticity a interpretování skladeb na nejvyšší stylové úrovni. Díky této skutečnosti má orchestr velmi široký repertoár a interpretuje i nejobtížnější díla, která byla v symfonickém žánru zkomponována.

Základní formaci, kterou tvoří 70 hráčů, je možno pro provádění velkých symfonických děl ještě rozšířit, avšak i v této formaci je zachována vysoká interpretační úroveň a dokonalý zvuk orchestru. Pro interpretaci komorních děl lze velikost orchestru naopak zmenšit a zachovat tak autentičnost díla. Vedle standardního symfonického repertoáru spolupracuje orchestr také s významnými instrumentálními a vokálními sólisty a sbory, především pak Bohemian Choir Prague.

 

Největší úspěchy posledních let:

2007

koncertní turné ve Španělsku (Madrid, Alicante, Cordoba, San Sebastian,Vigo, Gijón, Logrono,…).

Festival Cantelli – Novara v severní Itálii.

koncert při příležitosti křtu CD pod vedením dirigenta Young Chil Lee (Jižní Korea) a účasti mezinárodních sólistů (José Antonio Moreno – Španělsko, Roman Simovitz – Černá hora, Hye Young Song – Jižní Korea) v Divadle Hybernia Praha.

•••

2008

Galakoncert při příležitosti křtu CD pod vedením dirigenta Young Chil Lee (Jižní Korea) v Majakovského sále Národního domu na Vinohradech v Praze, za účasti mezinárodních sólistů (Philippe Pierlot – Francie, Young Mi Kim a Sook Jung Lee– Jižní Korea).

Festivalové koncerty v Ohridu (Makedonie) a Kotoru (Černá Hora) společně s dirigentem Young Chil Lee a korejským violoncellistou Young Chang Cho.

- Turné v Japonsku (Tokio, Hiroshima, Nagano, Nagasaki, Yokohama,…) spolu s Komorní Operou Praha a tituly Kouzelná flétna, Lazebník sevilský, Figarova svatba a Operní galakoncert.

•••

2009

Novoroční turné v Holandsku spolu s mezinárodními  sólisty a dirigentem Jeroen Weierinkem.

hudba k novému českému filmu Tři sezony v pekle (autor hudby Filip Jelínek) produkce Dawson film v Česko – Polsko – Slovensko – Německé koprodukci. Ve spolupráci s Ilustratosphere, J.A.R., Dan Bárta. Tento film  získal tři prestižní ceny Český lev.

exklusivní turné se skupinou Corvus Corax (Leipzik, Berlin, Hamburg, Dresden,…) ve spolupráci s Passionata Chor Berlin.

- se skupinou Corvus Corax soundrack k počítačové hře Dragon Age.

koncert ve vídeňském Konzerthaus společně se sólisty divadla Broadway New York.

 

 

 

***

2010

- exklusivné turné “Rock meets Classic” spolu s leadery kapel Nazareth (Dan McCafferti), Toto (Bobby Kimball) a Foreigner (Lou Gramm) a dirigentem Philippem Maierem.

řada úspěšných koncertů v Německu, Švýcarsku, Holandsku a Čechách.

nadační koncert pro sdružení Peppermint, které pomáhá dětem v dětských domovech.

uzavřeno oficiální partnerství mezi Bohemian Symphony Orchestra Prague a United Arab Emirates Philahrmonic Orchestra.

•••

2011

- turné Rock meets Classic 2011 ve spolupráci s leadery kapel Nazareth (Dan McCafferty), Foreigner (Lou Gramm), Barclay James Harvest (Les Holroyd), Krokus (Marc Storace) a Deep Purple (Ian Gillan).

- dále orchestr natáčel hudbu pro nové CD Jitky Válkové (Miss ČR 2010) a exklusivního hosta Dana McCaffertyho (Nazareth) a CD Gabriely Goldové.

- v listopadu orchestr vystoupil na Slavnostním koncertu k rozsvěcení Vánočného stromu na Staroměstském náměstí v Praze v přímém přenosu na TV Nova.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení